Jedna z najsłynniejszych piosenek religijnych

Jedna z najsłynniejszych piosenek religijnych, która występuje przeważnie na rekolekcjach, uroczystościach jak i wypraw pielgrzymokwych napisana przez Tomasza Kamińskiego, wywołała nas w zachwyt. Niewątpliwie ten utwór religijny ” ty tylko mnie poprowadź tekst ” powołuje nas byśmy bezgranicznie pokładali ufność w Naszym Panu.
Już przy pierwszej strofie śpiewamy, gdy zeszliśmy na złą drogę, przez zły los i nasze oczy są zasłonięte mgłą, że byśmy wtedy się nie lękali, tylko pokładali ufność w Bogu, który potafi nas z tej drogi wydostać. W dalszych strofach mówimy o tym, gdzie gniew świata nas przysłoni i jak kłujący chwast zakiełkuje zazdrością, żebyśmy się nie bali, ponieważ tylko Naszemu ukochanemu Panu powierzamy swą drogę, który poprowadzi nas na tę właściwą drogę.

 
Pan Bóg poprowadzi nas na właściwy tor życia tak jak prowadzi swego najukońszego syna, przez życie, które będzie najprostrze ze wszystkich możliwych i będzie ta jedna właściwa. Kiedy w końcu usłyszymy Jego głos oraz będziemy się nim karmić na codzień, to skończą się w nas wszystkie gniewy, lęki jak i zazdrość, bowiem nasz Pan zwiastuje kres całemu złu. Nie lękajmy się powierzać nas samych Jemu jedynemu Bogu, który nas kocha, dał nam życie, bowiem to dzieło, którego bardzo pragnął.

 

Możesz również polubić…