PIT online – czy już się rozliczyłeś?

Czy rozliczyłeś się już z podatku?

Oto ostatnie chwile, kiedy możesz rozliczyć się z państwem w zakresie podatków. Ostateczną datą, do której koniecznie trzeba złożyć swoje oświadczenie podatkowe, jest 30 kwietnia 2021 – za rok 2020. W tym roku ciężko przewidzieć, czy państwo pójdzie na rękę i przedłuży ten termin o dodatkowy czas – jednak, w większości sytuacji nie powinno być wcale takiej potrzeby, ponieważ dzięki nowoczesnym narzędziom dostępnym w Internecie rozliczanie się z podatków jest szybkie, przyjemne i pewne.

Opcje rozliczania się z podatków

Wciąż, jeśli ktoś tak woli, może zanieść do urzędu wypełniony własnoręcznie formularz w formie papierowej, jednak nie jest to opcja zbyt ekologiczna. Dzięki nowoczesnym aplikacjom rozliczanie PIT 37 jest naprawdę łatwe – wystarczy zainstalować jedną z uwierzytelnionych aplikacji. W większości z nich znajdziemy opcję do korzystania z już przygotowanych formularzy, a do tego – w większości dane od naszego pracodawcy już zostaną uwzględnione, więc po naszej stronie wystarczy tylko sprawdzić, czy informacje te są poprawne.

ePIT 37

Dodatkowe korzyści

Rozliczanie się z PIT online pozwala na szybkie wypełnienie naszego obowiązku wobec państwa. Aplikacje dostarczają także wiarygodnych i pełnoprawnych informacji użytkownikom o między innymi dostępnych ulgach, z których podatnicy mogą skorzystać. Aplikacja zamiast Ciebie obliczy, ile podatku jesteś winny państwu za zeszły rok – albo, ile państwo powinno Ci zwrócić. Aplikacje są bezpieczne i szyfrowane, dlatego zapewniają pełną ochronę Twoich danych – oprócz Ciebie i Urzędu Skarbowego nikt inny nie będzie miał dostępu do Twoich informacji finansowych dotyczących źródeł pochodzenia zarobków jak i ich wysokości.
Ponadto, na końcu sprawdzania informacji, możesz wybrać ulgi podatkowe, które Ci się należą w danych okolicznościach – w zależności od tego, czy Twoja umowa o pracę jest wykonywana w innym miejscu niż Twoje miejsce zamieszkania, czy posiadasz dzieci, czy korzystasz z internetu. Informacje te są przejrzyście sformułowane i zrozumiałe dla każdego odbiorcy. Rozliczanie ePIT jeszcze nigdy nie było tak proste i szybkie jak teraz!

Dlaczego rozliczanie się z podatków online jest takie bezpieczne

Wszystkie aplikacje służące do automatycznego rozliczania się z podatków muszą być sprawdzone przez odpowiednie organy pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa danych. Choć może Cię to dziwić, że w aplikacji po wpisaniu tylko kilku prostych danych już widać informacje, o których nawet Twój małżonek może nie wiedzieć, to jednak nie jest to żaden z powodów do obaw. Zanim Urząd Skarbowy prześle wrażliwe dane, otrzymane od Twojego pracodawcy, do aplikacji, jej dostawca oraz cały program są sprawdzane i zatwierdzane jako rzetelne narzędzie do pracy z Twoimi podatkami. Chociaż, musisz uważać z jakiej aplikacji korzystasz, ponieważ w niektórych przypadkach możesz stać się ofiarą nieuczciwego pozyskiwania danych. Jest jednak na to sposób – zanim zainstalujesz oprogramowanie lub skorzystasz ze strony internetowej, zorientuj się w Internecie, że jest to aplikacja wspierana przez organy rządowe do rozliczania Twoich należności z państwem. Dzięki temu unikniesz wypełniania swoich danych u nieuczciwych dostawców aplikacji.

Możesz również polubić…